Gra terenowa „Majówkowy Rajd” na WMS w Poznaniu

10980192_884012448335489_1889549524968378784_o(1)

Maj to nie tylko czas lenistwa podczas weekendów, ale również miesiąc intensywnie przepełniony imprezami masowymi, studenckimi. Na jeden z takich eventów wybrali się studenci Gamedeca, by przeprowadzić wcześniej zaprojektowaną grę terenową. Ostatecznie grę stworzył Damian Kierstan i Anna First, natomiast niezastąpioną pomocą na terenie stadionu była Adrianna Solińska oraz wolonatriusze Wielkiej Majówki Studenckiej.

11201148_870243049683494_3360203140065851942_o(1)

Od marca trwały rozmowy i konsultacje dotyczące możliwości przeprowadzenia gry na Wielkiej Majówce Studenckiej w Poznaniu, którą organizował Parlament Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Gdy doszliśmy do porozumienia i wstępnych ustaleń, rozpoczęliśmy pracę nad grą. Nie wszystkie pomysły były możliwe do zrealizowania, jednak ostatecznie po raz pierwszy udało się nam przeprowadzić prostą grę terenową na tak dużej imprezie masowej.

6-7 maja Stadion AZS-u wypełniony był młodymi ludźmi, którzy oczekiwali przede wszystkim rozrywki. Organizatorzy zapewnili na terenie animacje między innymi takie jak karaoke, balonitwa, a także fantastyczne koncerty z uwzględnieniem takich gatunków muzycznych jak reggae, hip-hop, rock.

CAM00722

Pierwszego dnia, z niezależnych od nas przyczyn, nie mogliśmy przeprowadzić gry terenowej na terenie stadionu, pomagaliśmy więc przy innych zadaniach i animacjach. Postanowiliśmy zorganizować również beerponga, znaną wśród studentów grę z piwem. Okazało się, że cieszyła się ona dość dużym zainteresowaniem, przybyli nawet obcokrajowcy, którzy w Poznaniu studiują lub uczą innych.

7 maja przejęci naszą małą, pierwszą grą na takiej imprezie, szykowaliśmy potrzebne materiały i zbieraliśmy wolontariuszy potrzebnych do przeprowadzenia gry. Ostatecznie po małym opóźnieniu, po godzinie 19tej wystartował „Majówkowy Rajd”. Teren, na którym mogliśmy przeprowadzić grę był ograniczony, w grze brało udział mało drużyn, jednak te i inne problemy nie zakłóciły przebiegu zabawy. Drużyny musiały odnaleźć na stadionie osoby z białymi kopertami, które skrywały zadania z kategorii wiedzowej, sprawnościowej i perswazyjnej. Przekonaj innego głodnego studenta by oddał Ci gryza swojego jedzenia, przebiegnij w worku do mety, gdzie znajduje się określona ilość piwa i wypij je, to tylko niektóre z poleceń jakie mieli wykonać członkowie drużyny.

CAM00726

Uczestnicy w grze musieli wykazać się sprytem, zdolościami perswazyjnymi, wiedzą, ale przede wszystkim chodziło o chęć współzawodnictwa, dobrą zabawę i integrację z innymi.  Okazało się, że wszyscy świetnie poradzili sobie na wszystkich stacjach i ciekawie spędzili czas. Nawet jeśli motyw piwa dość silnie zaznaczył się w naszej grze, to w zestawieniu z zadaniem do wykonania stanowił urozmaicenie imprezy. W przerwach opowiadaliśmy innym o tym co studiujemy, wywoływaliśmy zdziwienie, zazdrość, w większości pozytywne reakcje.

CAM00735

Wyjazd okazał się zadowalający, postawione sobie zadanie – gra terenowa na imprezie masowej uznajemy za wykonane. Współpraca z Parlamentem Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza okazała się owocna i możliwa do kontynuacji. Poznań jako bardzo przyjazne miasto, które ma wiele pomysłów i zapał do wielu aktywności, zachęca nas do działania. Jeszcze tam wrócimy!

Autorka: Anna First