Grywalizacja w Ludzisku

Nawiązaliśmy kontakt ze Szkołą Podstawową w Ludzisku,
gdzie Mikołaj Sobociński przeprowadził warsztaty pt. „Grywalizacja. Powrót do podstaw edukacji.”

pic1

Spotkanie było bardzo produktywne. Przez pierwsze dwie godziny rozmawialiśmy o edukacji i grywalizacji, na świecie i w Polsce. Potem przez dwie godziny staraliśmy się wprowadzić grywalizację w sprzedaży (bo od tego łatwo się zaczyna), a potem w edukacji (bo taki przecież mieliśmy cel). Pomimo 4h nie udało się nam zrobić i omówić wszystkiego, co byśmy chcieli, ale jesteśmy na najlepszej drodze, by grywalizacja zawitała pod strzechy ku uciesze dzieci, rodziców i nauczycieli.

W trakcie warsztatów próbowaliśmy użyć trzech różnych systemów, z różnym powodzeniem:

  • Grywalizacja. Zrób to sam.
  • GameOn! Toolit
  • Adding Play

ajax,download,67ea7a859e634ccd5c33aab41cedb2c03 41LOrxoiS0L

Dlaczego mała szkoła gdzieś pod Inowrocławiem może, a inne szkoły z większych miast nie mogą? Bo jeden zainteresowany nauczyciel w małej szkole to spora część grona pedagogicznego. Bo w małej szkole wszyscy nauczyciele się znają i współpracują bardzo blisko ze sobą. Bo wszyscy znają wszystkie dzieci i ich rodziny. I właśnie w takim środowisku grywalizację wprowadza się najłatwiej, a do tego (może nawet) globalnie i zespołowo.

Życzymy nauczycielom powodzenia w pracy i obiecujemy wspierać przy wprowadzaniu gier i zabaw, gier edukacyjnych, oraz grywalizacji.