Huuuge Game Jam po raz pierwszy!

W zeszłym tygodniu o tej porze trwały ostatnie przygotowania do Huuuge Game Jamu w Bibliotece Głównej UKW. Nie po raz pierwszy studenci i dr Michał Mochocki mieli okazję pracować z przedstawicielami firmy Huuuge Games przy organizacji imprez. Huuuge już wcześniej włączał się aktywnie w eventy dotyczące gier, jak choćby Global Game Jam. Tym razem jednak zdecydowali się wprowadzić nowe wydarzenie na grową mapę Bydgoszczy.

Dziś, niemal tydzień po wydarzeniu, wiemy już że HGJ był ogromnym sukcesem. W murach biblioteki gościliśmy 87 uczestników Game Jamu, którzy w czasie imprezy stworzyli 27 gier. Dodatkowo 8 gier powstało w czasie wersji online jamu, w której uczestniczyło 29 osób. To zdecydowanie największy z jamów, jaki udało się zorganizować w Bibliotece UKW i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Szczególne podziękowania należą się firmie HUUUGE Games za pomysł i ogromny wysilek w organizację imprezy; studentom GAMEDECa oraz drowi Michałowi Mochockiego za pomoc w przeprowadzeniu wydarzenia;

A także absolutnie fenomenalnym pracownikom biblioteki, bez których pomocy i wyrozumiałości nie mielibyśmy szans doprowadzić wydarzenia do końca.

Z tego miejsca chcemy również podziękować Pani Dyrektor Biblioteki – Aldonie Chlewickiej oraz Pani Kanclerz Renacie Malak za wyrażenie zgody na organizację wydarzenia i mamy nadzieję na równie owocną współpracę w przyszłości.

O samym wydarzeniu możecie poczytać więcej tu:

http://pl.ign.com/news/8347/

https://www.facebook.com/karczmageeka/posts/1823556041257017

http://polygamia.pl/rozchodniaczek-half-life-3-the-last-of-us-2-the-last-guardian-1/

http://www.chip.pl/news/rozrywka/rozrywka/2016/11/jakie-gry-mozna-stworzyc-w-dobe

(autorem filmu jest Maciej „Grom” Grądziel, student III roku GAMEDECa)