Larp Niespodzianka

Dnia 24 czerwca odbył się planowany przez studentów drugiego roku Gamedeca event larpowy. W składzie: Joanna Kilanowska, Anna First, Adrianna Solińska oraz Damian Sztankowski, zaprosiliśmy graczy na Surprise Larp Event. W ramach projektu, założyliśmy sobie zorganizowanie wydarzenia larpowego, które delikatnie różniłoby się od wszystkich pozostałych. Najprostszy i najdokładniejszy zarazem opis znajduje się na wydarzeniu na Facebooku:

„Wyobrażasz sobie połączenie larpa i osób, które nie wiedzą, że jest on rozgrywany wokół nich?
Jeśli jesteście ciekawi, jak zareagują postronni obserwatorzy na live action role playing w miejscu, które zazwyczaj służy innym celom, oraz dodatkowo chcecie i lubicie grać w larpy, serdecznie Was zapraszamy!

Nie powiemy Wam, jaki będzie to larp ani gdzie zostanie rozegrany, aż do ostatecznego czasu!

11694404_892686994105766_26534960_n


Idea:

Po pierwsze – rozgrywacie larpa. Jakiego? Dowiecie się dopiero na miejscu!

Po drugie – rozgrywacie w przestrzeni publicznej. Jakiej? Tego dowiecie się najpóźniej na godzinę przed wydarzeniem!

Po trzecie – rozgrywacie wokół osób, które o larpie nie wiedzą. Jakie to osoby? W skrócie – nie będą one graczami.

Po czwarte – rozgrywacie larpa świetnie się przy tym bawiąc i obserwując jak reagują inni.”

11650583_892687000772432_1413508380_n 11651285_892686990772433_1944848871_n

Nasz event odbył się o godzinie 19:00 w Klubie Wiatrakowa w Bydgoszczy. Jest to dobrze znane miejsce wszystkim tym, którzy co miesiąc, regularnie, odwiedzają je w ramach spotkań Pog(R)adajmy. Tym razem środa okazała się świętem larpa. Nasi dzielni gracze celebrowali środek tygodnia, testując larpa zaprojektowanego przez Mateusza Makowskiego, Joannę Kilanowską, Patrycję Olszanowską, Adriannę Solińską oraz Michała Stankiewicza pod tytułem: „Game of Olympus”.

Bydgoski klub zmienił się w pałac bogów na Olimpie. Dzieci Zeusa (gracze) musiały podjąć ważną decyzję dotyczącą wyboru następcy tronu, który sprawowałby władzę nad innymi. Magiczne mikstury, oszustwa oraz wykorzystanie swoich nadludzkich umiejętności doprowadziły do wielu ciekawych sytuacji, których nawet Mistrzowie Gry nie mogli przewidzieć. Niektórzy wycofywali się z walki o tron by poprzeć kogoś, kto ich zdaniem bardziej się nadawał, inni zaś robili wszystko co w ich mocy, by wyrwać sobie władzę z rąk. Nie obyło się bez erisowych kłótni, hermesowych manipulacji i oszustw, czy pięknego wiersza od Apollo. Interesujący setting, atmosfera nektaru bogów i ambrozji spożywanych ponad innym, prosta mechanika, sprawiły, że graczom łatwo było zanurzyć się w świat Olimpu.

To była pierwsza edycja Surprise Larp Event, jednak nasze pomysły i plany, jeśli zostaną zrealizowane, mogą ukazać się Wam jako kolejne edycje tego wydarzenia. Doszły do nas pozytywne głosy, że ludzie naprawdę chcą i będą grać jeszcze więcej i częściej w live action role playing w Bydgoszczy, jeśli tylko będzie okazja. Wiecie co to znaczy? Musicie dostać od nas nowe role, w nowym miejscu!

Szczegóły?

Niespodzianka!

Surprise Larp!

Do zobaczenia wkrotce!

PS: Zdjęcia oraz filmy z larpa po montażu, już wkrótce, na fanpejdżu Play Story Gamedec oraz na kanale YT Play Story Gamedec

Anna First