Larpy bez granic (językowych)

3 czerwca 2016 roku w bydgoskiej siedzibie szkoły językowej International House został rozegrany larp All the President’s Zombies według scenariusza Mike’a Beddesa. Gra odbyła się w języku angielskim. W role prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz jego najbliższych doradców wcielili się uczniowie i nauczyciele International House oraz studenci Humanistyki 2.0: Mateusz Makowski i Paulina Michałowska. Jako larpmaster miała szansę wykazać się Urszula Chmielewska. Grę poprzedziły warsztaty oraz krótki wykład wyjaśniający, co to są larpy.

All  the  President’s  Zombies  to  larp  stolikowy  z  elementami  gry  negocjacyjnej osadzony w konwencji satyry politycznej. Gra  odzwierciedla  przebieg  spotkania  na  szczycie,  to  jest  pomiędzy  prezydentem Stanów Zjednoczonych a jego gabinetem i najbliższymi współpracownikami. Zostają oni zebrani ze względu na nadzwyczajną sytuację, jaka ma miejsce w stanie Georgia. Cóż takiego zakłóca spokój obywateli? To powinien zdradzić już sam tytuł gry.

Specjalne podziękowania należą się Christo Achesonowi, który czuwał nad przebiegiem rozgrywki z ramienia International House. Pozostaje nam mieć nadzieję, że nie jest to ostatni larp rozgrywany w gościnnych murach tej szkoły!

Urszula Chmielewska