Międzynarodowy Dzień Gier Planszowych na UKW

GS_header_ITTD

W sobotę 30 kwietnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Gier Planszowych, Bydgoskie Koło Polskiego Towarzystwa Badania Gier wraz z Przystankiem Planszówka zapraszają do Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (sala 1.45) na bliskie spotkanie z grami planszowymi – i z planszówkową edukacją.

• 10:00: okolicznościowy miniwykład dra Michała Mochockiego „Planszówki w szkolnej bibliotece: jak tak można i dlaczego warto”
  • 10:45 – 13:00: warsztat projektowania gier „Planszówka instant: gra planszowa w 2 h” – do 25 osób, wcześniejsze zapisy (patrz niżej)
  • 13:00 – 15:00: testy świeżo wykonanych prototypów warsztatowych oraz prezentacje (i playtesty!) prototypów gier edukacyjnych autorstwa gamedeków Level 6: Konrada Cholewy, Beaty Krzywdzińskiej, Adama Tojzy

Warsztat „Planszówka instant: gra planszowa w 2 h”

Kolejna edycja warsztatu projektowania gier planszowych dla początkujących: od pomysłu przez opracowanie koncepcji krok-po-kroku aż po wykonanie „grywalnego” prototypu. Minimalny wiek uczestników: 10 lat, maksymalnego brak. Nie ma problemu z zespołami mieszanymi wiekowo, podział zadań dopasuje się do możliwości. Warsztat działa i jako twórcza zabawa dla dzieci, i jako szkolenie kreatywnej pracy zespołowej dla młodzieży, i dla profesjonalistów (np. nauczycieli) zainteresowanych włączeniem gier planszowych w pracę zawodową. I właśnie nauczycieli zapraszamy szczególnie gorąco – do udziału lub na widownię.

Niezbędne materiały papierniczo-plastyczne będą dostępne na miejscu, własne też można przynieść. Mamy 25 miejsc z pierwszeństwem dla tych, którzy zgłoszą się wcześniej przez e-mail na gamedec/at/ukw.edu.pl. O poprzedniej edycji warsztatu >poczytajcie obok.

Zapraszamy także na stronę eventu na FB.