Minecraft kujawsko-pomorski

lubietubyc

Czas nadszedł! Ujawniamy, nad czym pracowaliśmy w sekrecie przez ostatnie dwa miesiące. Budujemy Kujawsko-Pomorskie w Minecraft!

Dwa teamy gamedeków, koordynowane przez Adriannę Kuliś (level 2), stworzyły w Minecrafcie mapę województwa kujawsko-pomorskiego – z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Na początek stoi na niej piętnaście kluczowych zabytków i zespołów architektonicznych, wskazanych przez pana Marcina Habla, naczelnika Wydziału Turystyki UM. Całość zrealizowano w ramach gamedekowych praktyk studenckich pod okiem dra Michała Mochockiego i mgra Mikołaja Sobocińskiego, zorganizowanych przez Fundację dla UKW w porozumieniu z Województwem Kujawsko-Pomorskim  i Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, pod patronatem kujawsko-pomorskiego Kuratorium Oświaty. Nad jakością modeli budynków czuwał mgr Robert Grochowski, archeolog architektury z 10-letnim stażem w modelowaniu 3D.

Nasze strony: lubietubyc.pl/minecraft + event fanpage FB

minecraftDocelowo, mapa będzie nie tylko narzędziem promocji turystyki w regionie, ale i podstawą programu edukacyjnego skierowanego do szkół. Więcej o tym powiemy po wakacjach. A już w poniedziałek 1 czerwca (Dzień Dziecka!) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu oddajemy minecraftową mapę w ręce młodych odbiorców. Szukajcie naszego eventu w relacjach prasowych!

I nie skończy się na wirtualnym przecięciu wstęgi na uroczyste otwarcie projektu. Startujemy z kampanią promocyjną wspólnie z Better Leaders Academy Anny Zawadzkiej, gdzie nasi gamedecy szykują serię atrakcji dla minecraftowych turystów odwiedzających nasz serwer. Mapa to dopiero początek!