Praktyki H2.0 Etap 2

plakat

Z końcem września zakończył się pierwszy etap płatnych praktyk studenckich dla studentów Humanistyki drugiej generacji finansowanych z grantu NCBiR. Przez 3 miesiące wakacji, 9 gamedeków praktykowało w: Huuuge Games, Valkiria Network i Better Leaders Academy. W październiku rusza druga tura – kolejnych 15 zaczęło 3-miesięczne praktyki w Huuuge Games, Vivid Games, CDP i Kuźnia Gier/Gry Na Zamówienie.

Na bliźniaczych specjalizacjach, e-dziennikarstwie & social media i e-pisarstwie & edytorstwie komputerowym, 1 studentka odbyła wakacyjne praktyki w Domu Pomocy Społecznej w Chodzieży, a w październiku kolejne 13 idzie do: Enjoy Media, Express Media, Emocni, Agencja Nice, Rotopino S.A. i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.

Kolejne etapy po ~30 osób startują w listopadzie 2014 i w lutym 2015.

3-miesięczne płatne praktyki to nie koniec przygotowania zawodowego. W 3-letnim cyklu studiów mamy obowiązkowe (niekoniecznie płatne) 20 miesięcy współpracy z partnerami poza uczelnią – 4 miesiące w każdym semestrze, z wyjątkiem pierwszego. Gazeta Wyborcza chyba nie wierzy, że to możliwe, bo w tekście „Co robią studenci Humanistyki drugiej generacji” zmienili nam 20 miesięcy na 20 tygodni. 🙂

plakat1